Elazığ Belediyesi Güneş Enerji Santrali Elektrik Üretmeye Başladı
Elazığ Belediyesi’ne ekonomik anlamda katkı sunacak projeler arasında yer alan Güneş Enerji Santrali (GES) projesinin ilk etabı tamamlanarak faaliyete geçti.
- 22.10.2021 16:40 - Güncelleme: 04.11.2021 14:36
Mürü (Yünlüce) köyü Akpınar mevkiinde yapılan ve 990 kWe gücündeki fotovoltaik panel kapasitesine sahip arazi uygulamalı güneş enerji santralinin kurulum çalışması tamamlanarak üretime geçildi.
Elazığ Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden konuya ilişkin yapılan açıklamada;
“Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın talimatlarıyla başlatılan ve kendilerinin de yakından takip ettiği çevresel bir yatırımı hayata geçirmekten mutluluk duyuyoruz. 19.000 m² alan üzerine inşa ettiğimiz ve yılda 1 milyon 800 bin kilowatt saat elektrik üretecek GES (Güneş Enerji Santrali) projemiz faaliyete başladı. Bu projemize ek olarak yine Şahinkaya mevkiinde 5 megawatt kapasiteli yeni bir GES projemiz için çalışmalarımız devam ediyor. Bu projemizin de 2022 yılında ihalesini gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Çalışmalarımızın tüm şehrimize hayırlı olmasını diliyoruz.” denildi.
![Elazığ Belediyesi Güneş Enerji Santrali Elektrik Üretmeye Başladı](https://www.elazig.bel.tr/i/dosya/haber/galeriler/whatsapp-image-2021-10-22-at-161129-1_1634910227_kP7Veg.jpeg/jpg-90-370-208)
![Elazığ Belediyesi Güneş Enerji Santrali Elektrik Üretmeye Başladı](https://www.elazig.bel.tr/i/dosya/haber/galeriler/whatsapp-image-2021-10-22-at-161129_1634910227_gVMBLE.jpeg/jpg-90-370-208)
![Elazığ Belediyesi Güneş Enerji Santrali Elektrik Üretmeye Başladı](https://www.elazig.bel.tr/i/dosya/haber/galeriler/whatsapp-image-2021-10-22-at-161130-1_1634910227_UzH1NV.jpeg/jpg-90-370-208)
![Elazığ Belediyesi Güneş Enerji Santrali Elektrik Üretmeye Başladı](https://www.elazig.bel.tr/i/dosya/haber/galeriler/whatsapp-image-2021-10-22-at-161130_1634910228_qblNJ9.jpeg/jpg-90-370-208)