Cenaze İşlemleri

Cenaze İşlemleri İçin Vatandaşlarımızın Yapması Gerekenler ve İstenilen Belgeler;

Vefat eden kişinin ilgili sağlık kuruluşunca tanzim edilmiş ÖLÜM BELGESİ alındıktan sonra Belediyemiz Alo 188 CENAZE HATTI aranarak bilgi verilmesi durumunda, cenazenin evden alınması, yıkanması, kefenlenmesi, nakledilmesi ve defin işlemleri ekiplerimizce ücretsiz olarak yerine getirilmektedir. Evde vefat etmiş olanlar için evden çıkartılmadan önce yasal olarak nöbetçi aile hekimine bilgi verilerek gerekli ÖLÜM BELGESİ düzenlenmesi gerekmektedir. Nöbetçi Aile Hekimine bilgi verilmesi için Halk Sağlığı Müdürlüğü’nün 238 40 46 veya 233 34 05 nolu telefonlarının aranması yeterli olacaktır.
 
Asri ve Harput Mezarlık Alanında defin işlemi için, aile parseli mevcut olanların cenaze yakınları tarafından mezarlık alanlarımızda bulunan şubelerimize bizzat giderek parsellerini göstermesi durumunda ücretsiz olarak gerekli kazı işlemleri yapılmaktadır.
 
Aile Parseli bulunmayan vatandaşlarımızın ise, cenaze yakınları tarafından Asri Mezarlık Şubemize bilgi verilmesi durumunda gerekli yer tahsisi ücretsiz olarak yapılmaktadır. Sıra Mezarlık Alanına defnedilen cenazenin eşinin hayatta olduğunu kanıtlayan NÜFUS KAYIT ÖRNEĞİ, NÜFUS CÜZDANI ve ÖLÜM BELGESİ FOTOKOPİSİ ile Belediyemiz Mezarlıklar Müdürlüğüne müracaat edilmesi durumunda, eşinin yanında bir adet eş mezarı da 1.100,00 TL ücret karşılığında tahsis edilmektedir.
 
Defin esnasında cenaze yakınlarının talep etmesi durumunda Mezarlıklar Müdürlüğünce defin malzemesi olan hasır ve tahta ücretsiz olarak temin edilmektedir.
İlimizde vefat etmiş ve diğer ilçelere ve illere götürülecek olan cenazelerin nakilleri de Belediyemizce ücretsiz olarak yapılmaktadır.
Cenaze Hizmetleri için Alo 188 Cenaze Hattı numarası yanı sıra 0 532 620 64 33 nolu CENAZE MOBİL HATTI numarası da aranabilir.
 

PAYLAŞ