Yerinde Dönüşüme Yeni Vizyon
Yerinde Dönüşüme Yeni Vizyon etkinliği.

Yerinde Dönüşüme Yeni Vizyon

Tür
Hedef Kitle
Genel
Yer-Mahalle
Başlama
13 Mayıs 2024

Proje Hakkında

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’mızın depremlerden etkilenen 11 ilde başlattığı orta ve ağır hasarlı binaların yerinde dönüştürülmesi hamlesinde, vatandaşlarımızın talebi ve belediyemizle uzlaşılması durumunda, binaların yapımını Elazığ Belediyesi olarak üstleneceğiz.

Bosna Hersek Bulvarı, Hastane Caddesi başta olmak üzere şehir genelinde yıkılarak boş halde duran ya da yıkılacak olan yapı parsellerine ilişkin, kuracağımız kentsel dönüşüm ofislerinde kat malikleri ile bir araya gelerek süreci başlatacağız.

Böylece hem Bakanlığın 750 bin Türk lirası hibe ve 750 bin Türk lirası faizsiz kredi imkânı sağladığı Yerinde Dönüşüm projelerini hem de bu sürece dâhil olamayan parsellerde 6306 sayılı Kentsel Dönüşüm Kanunu kapsamındaki projeleri sürece dâhil edeceğiz.

Ayrıca, konutların bir an önce inşa edilerek oturulur hale gelmesi için de, Elazığ Belediyesi olarak 100.000 TL katkı yapacağız.

Elazığ Belediyesi güvencesiyle, düşük maliyetle inşa edeceğimiz konutlar, en kısa sürede ailelerimize teslim edilecek.

Bina malikleri arasında yaşanacak olası anlaşmazlıklar için de, çözüm noktasında Elazığ Belediyesi olarak devreye girerek YENİ KOMŞUNUZ BİZİZ diyeceğiz.

-İcadiye Mahallesi

-Sarayatik Mahallesi

-Çarşı Mahallesi

-Rızaiye Mahallesi

-İzzetpaşa Mahallesi

-Rüstempaşa Mahallesi

-Mustafapaşa Mahallesi

-Sanayi Mahallesi

-Kırklar Mahallesi

-Salıbaba Mahallesi

-Yeni Mahalle

-Üniversite Mahallesi

-Kültür Mahallesi

-Akpınar Mahallesi

-Nailbey Mahallesi

-Olgunlar Mahallesi

PAYLAŞ