Başkan Hakkında

Şahin ŞERİFOĞULLARI
Şahin ŞERİFOĞULLARI özgeçmiş sayfası görseli.

Şahin Şerifoğulları, 1980 yılında Elazığ'da doğdu. Elazığ İmam Hatip Lisesi’nden mezun olduktan sonra Fırat Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü'nü tamamlayan Şerifoğulları, Ahmet Yesevi Üniversitesi Yerel Yönetimler Bölümü'nde Yüksek Lisans eğitimi aldı.
 
BOTAŞ Genel Müdürlüğü’nde 3 yıl süreyle uzman olarak çalışan Şerifoğulları, daha sonra aile şirketinde yönetici olarak görev yaptı. 
2010 yılında Elazığ Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanlığı görevine seçilen ve 2018 yılına kadar bu görevi başarıyla yürüterek Elazığ’da sporun gelişimine büyük bir ivme kazandıran Şahin Şerifoğulları,  Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği, Türkiye Futbol Federasyonu Amatör Kurul Üyeliği ve TÜGVA Elazığ İstişare Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu. 
Şahin Şerifoğulları, 24 Haziran 2018 tarihinde yapılan Genel Seçimlerde, AK Parti Genel Merkezi tarafından Elazığ 5. Sıra Milletvekili Adayı gösterildi.
31 Mart 2019 Yerel Seçimleri'nde Elazığ Belediye Başkanlığı görevine başlayan Şahin Şerifoğulları, 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimleri'yle Elazığ Belediye Başkanlığı görevine ikinci kez seçildi. 
Şahin Şerifoğulları, evli ve 3 çocuk babasıdır.

PAYLAŞ