Nailbey Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi
Nailbey Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi etkinliği.

Nailbey Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi

Tür
Hedef Kitle
Genel
Yer-Mahalle
Nailbey Mah.
Başlama
13 Mayıs 2024

Proje Hakkında

2020 Elazığ depremi ve 6 Şubat Kahramanmaraş depremlerinden en çok etkilenen mahalleler arasında yer alan Nailbey Mahallesi’nde, kentsel dönüşüm hamlesi başlatılacak.

Kentsel Dönüşüm çalışması; doğuda Bosna Hersek Bulvarı’ndan, batıda Şehit İdris Doğan Caddesine kadar uzanan, General Hakkı Talay Caddesi ile Bağlar Sokak arasındaki toplam 8 adada, 930 mesken ile 174 ofis ve iş yerini kapsayacak.

Gerçekleştirilecek dönüşüm projesi; bir yandan hem ağır hasar nedeniyle yıkılarak boş arsa olarak kalan parselleri hem de mevcut deprem yönetmelikleri bakımından riskli durumdaki 40-50 yıllık binaları içerecek şekilde planlanacak.

Proje doğrultusunda, alandaki imar adaları yeniden planlanarak, mevcut durumda 10 metre genişliğinde bulunan sokaklar; Gazi Caddesi ve Vali Fahribey Caddelerine alternatif olarak en az 20 m genişliğinde yeniden düzenlenecek.

Dönüşümle birlikte hemşehrilerimize hem depreme dayanıklı konutlar hem de yeşil alanları bulunan, ticari potansiyeli yüksek bir yaşam alanı kazandırmış olacağız.

Projenin hayata geçirilmesinin ardından oluşacak yeni yol güzergâhlarıyla hedefimiz; yayalaştırılmış bir Gazi Caddesi olacak.

PAYLAŞ