Cip Köyü Jeotermal Turizm ve Seracılık Projesi
Cip Köyü Jeotermal Turizm ve Seracılık Projesi etkinliği.

Cip Köyü Jeotermal Turizm ve Seracılık Projesi

Tür
Hedef Kitle
Genel
Yer-Mahalle
Diğer
Başlama
30 Haziran 2020

Proje Hakkında

Merkeze bağlı Cip köyünde Maden Tetkik Arama Genel Müdürlüğü’nün (MTA) yaptığı çalışmalar sonucu bulunan jeotermal kaynak suyu, termal tesis ve seracılık alanında değerlendirilecek. 
 
Tasarrufu 30 yıllığına Elazığ Belediyesi’nde olan 45 dönümlük Cip Köyü Jeotermal Su Kuyusu sahasında hayata geçirilecek jeotermal enerjiye dayalı sağlık turizmi ve seracılık projelerine ilişkin yürütülen çalışmalar neticesinde termal sağlık turizminde ve seracılıkta şehre marka değer kazandırarak, şehir ekonomisine önemli katkılar sağlayacak.
Cip Köyü Jeotermal Kaynak Suyu Sahasının işletim hakkı ile ilgili Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü ile Elazığ Belediyesi arasında sözleşme imzalandı.
 
Seracılık ve sağlık turizminde Elazığ'ı zirveye taşıyacak sahayı en güzel şekilde değerlendirerek ve yatırımcıların önünü açarak, sahanın 30 yıllık imtiyaz sahibi olacak Elazığ Belediyesi öncülüğünde, bölgede hayata geçirilecek yatırımlarla seracılık faaliyetleri ve termal tesis işletmeleri şehir ekonomisine önemli katkı sağlayacak.
 
Cip Köyü’nde bulunan ve 2 bin 300 metre derinlikte, 60 derece sıcaklıkta su çıkan Cip Köyü Jeotermal Su Kuyusu sahasının Elazığ ve bölge adına çok önemli olup, 45 dönümlük sahada çok güzel yatırımlar yapılacaktır.
 
Elazığ Belediyesi’ne ait Cip Mesire Alanı yanında kurulacak sağlık tatil köyü ve jeotermal seracılık hizmetleri sunularak, şehir ekonomisine katkı sağlanacak.
 

Harita Konumu

Proje Görselleri

Projeden Haberler

PAYLAŞ