Entegre Toplu Taşıma Ağı Rehabilitasyonu
Entegre Toplu Taşıma Ağı Rehabilitasyonu etkinliği.

Entegre Toplu Taşıma Ağı Rehabilitasyonu

Tür
Hedef Kitle
Genel
Yer-Mahalle
Şehir Geneli
Başlama
31 Aralık 2019

Proje Hakkında

YENİ ULAŞIM HATLARI
20 yılı aşkın bir süredir kullanılan mevcut toplu taşıma hatları (otobüs ve minibüs), şehrin gelişim ve değişimine bağlı olarak yeniden düzenlenecek.
Toplu taşıma ağlarının rehabilite edilmesi çalışmalarıyla şehrin batısından doğusuna, kuzeyinden güneyine yeni hatlar açılarak, tek ya da birbirlerine entegre hatlarla kesintisiz toplu taşımacılık hizmeti sunulacak. 
Proje doğrultusunda, 
Fethi Sekin Şehir Hastanesi ve Fırat Üniversitesi Üniversite Hastanesi hatları, doğu ve batı yönünde Fırat Üniversitesi çıkışlı hatlar ile büyüyen mahallelerdeki hat güzergahları yeniden düzenlenerek, hizmete kalite kazandırılacak.
Bu kapsamda Şehrin tüm mahallelerinden Şehit Fethi Sekin Şehir Hastahanesi'ne direkt toplu ulaşım seferleri başlatıldı.  

Proje kapsamında yeniden güzergahların düzenlenmesi sağlanmakta olup yeniden yapılan veya yeni açılan imar yolları dahilinde ve talepler doğrultusunda yeniden düzenlemer yapıldı.
Proje kapsamında şehrin her bölgesinden Fethi Sekin Şehir Hastanesine otobüs seferleri düzenlenmiştir Şehir genelinde hizmet veren otobüslerimize ait güzergâh güncellemeleri yapılmıştır.
Toplu taşıma hizmeti veren M Plaka durak başkanları ile toplantılar düzenlenmiş, talep ve şikayetleri alınmış, raporlar hazırlanarak yapılacak düzenlemelere altlık oluşturulmuştur. Ayrıca bazı hatların güzergahlarında güncellemeler yapılmıştır.
Şehir genelinde hizmet veren T Plaka ticari taksilere ait sorunların tespiti yapılmış olup tüm sayısal veriler elde edilerek durak kullanım kapasite oranlarına göre araç sayıları güncellenecektir. Ayrıca şehrin gelişen bölgelerinde ihtiyaç arz eden noktalarda yeni durak yerleri belirlenmiş olup duraklarda çalışacak olan araç sayılarının tespiti yapılmıştır.
 
 
Proje Bilgi: Toplu taşıma hizmeti veren otobüslerin Özel Halk Otobüsü olarak hizmete sunulması amaçlanmıştır.
Proje Durumu: Projeye ait yönetmelik düzenleme çalışması tamamlanmış olup şartname ve sözleşme hazırlığında son noktaya gelinmiştir.
 

Harita Konumu

Proje Görselleri

Projeden Haberler

PAYLAŞ