18
Aralık
2021

“Yunus Emre” Tiyatro Oyunu

18 Aralık 2021 19:00
Elazığ Belediyesi Bünyamin Eroğlu Kültür ve Kongre Merkezi
'Yunus Emre' Tiyatro Oyunu
“Yunus Emre” Tiyatro Oyunu etkinliği.
PAYLAŞ

Etkinlik Hakkında

Elazığ Belediyesi’nden “Yunus Emre” Tiyatro Oyununa Davet

Elazığ Belediyesi, "Yunus Emre ve Türkçe Yılı" etkinlikleri kapsamında “Yunus Emre” adlı oyunu 18 Aralık Cumartesi ve 25 Aralık Cumartesi günlerinde sanatseverlerle buluşturacak.

Elazığ Belediyesi tarafından Yunus Emre’nin 700’üncü ölüm yıl dönümü ve 2021 yılının Yunus Emre yılı olarak kabul edilmesi nedeniyle "Yunus Emre" adlı tiyatro oyunu sahnelenecek.

Elazığ Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından organize edilen tiyatro gösterimi, 18 Aralık Cumartesi ve 25 Aralık Cumartesi günlerinde saat 19.00’da Elazığ Belediyesi Bünyamin Eroğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde sahnelenecek.

Elazığ Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Türk dilinin ve kültürünün en önemli şahsiyetlerinden olan Yunus Emre'nin vefatının 700. yıl dönümü olması münasebetiyle “Yunus Emre” adlı oyun 18 Aralık Cumartesi ve 25 Aralık Cumartesi günlerinde saat 19.00’da Bünyamin Eroğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde sahnelenecek. Ücretsiz olarak izleyici ile buluşacak tiyatro gösterimine tüm hemşehrilerimiz davetlidir.” denildi.