TİCARET DOĞDUĞU SOKAKLARA GERİ DÖNÜYOR
TİCARET DOĞDUĞU SOKAKLARA GERİ DÖNÜYOR etkinliği.

TİCARET DOĞDUĞU SOKAKLARA GERİ DÖNÜYOR

Kategori
Hedef Kitle
Genel
Yer-Mahalle
Demokrasi Meydanı
Başlama
31 Mart 2019

Proje Hakkında

Kapalı Çarşı’da Restorasyon Çalışması

Yüz yıllık tarihiyle şehrimizin ticaretinin nabzının attığı tarihi Kapalı Çarşı bünye - sindeki 116 dükkânın dış cephesinde tek tip ahşap kaplama gerçekleştirildi. Restorasyon çalışmaları 100 günde tamamlanarak çarşıya yepyeni bir kimlik kazandırıldı.

Bakırcılar Çarşısı Sokak Sağlıklaştırma ve Cephe Yenileme

Çarşı Mahallesi-Sakarya Caddesi, Belediye Sokak, Saray Cami Meydanı ve Belediye İş Merkezi Üstü Sokak Sağlıklaştırma Projesi tamamlandı. Çalışmalar kapsamında 114 dükkânda cephe yenileme çalışması gerçekleştirildi. Saray Cami Meydanı ile Belediye İş Merkezi üstünün yeniden düzenlendiği çalışmalar doğrultusunda alan, kaldırım-yol yenileme ve aydınlatma çalışmaları ile yepyeni bir kimlik kazandı.

Saray Cami Çevresi

Tarihi Bakırcılar Çarşısı Sokak Sağlıklaştırma ve Cephe Düzenleme çalışmaları tamamlandı. Bakırcılar Çarşısı’nda yer alan 95 dükkânı kapsayan çalışmalar doğrultusunda ihtiyaç duyulan binalarda güçlendirme çalışması, çatı tadilatı, ahşap kaplama çalışması gerçekleştirildi. Tarihi çarşı kaldırım yenileme ve aydınlatma çalışmalarıyla yepyeni bir kimlik kazandı.

Harita Konumu

Proje Görselleri

PAYLAŞ