AKILLI KENT UYGULAMALARI
AKILLI KENT UYGULAMALARI etkinliği.

AKILLI KENT UYGULAMALARI

Tür
Hedef Kitle
Genel
Yer-Mahalle
Başlama
03 Ekim 2022

Proje Hakkında

KENT BİLGİ SİSTEMLERİ HAYATA GEÇİYOR

Şehir genelindeki altyapı ve üstyapı çalışmalarına ait verilerin dijital ortama aktarılmasını sağlayan Kent Bilgi Sistemi’ne ilişkin çalışmalar devam ediyor.  Kent Bilgi Sistemleri; şehre ait tüm verileri toplama, bilgisayar ortamında depolama, güncelleştirme, kontrol etme, analiz etme ve görüntüleme gibi işlemlerin gerçekleşmesine olanak sağlayacak.

ONLİNE İMAR DURUM SİSTEMİ (ŞEFFAF İMAR BELEDİYECİLİĞİ)

Vatandaşlar şehirdeki tüm imar adalarına ait güncel bilgilere, cep telefonları ve bilgisayarlar üzerinden erişebilecekler.

3D DİJİTAL ŞEHİR SİSTEMİ

Akıllı kent uygulamalarıyla elde edilecek veriler, şehrin bütününde 3 boyutlu olarak takip edilebilinecek. Kent estetiğine önemli bir kazanım sağlayacak sistem kapsamında, şehrin herhangi bir noktasında inşa edilecek bir yapının bütün içindeki görüntüsü analiz edilebilinecek.

MEZARLIK BİLGİ SİSTEMİ

CBS çalışmaları kapsamında mezarlık sınırları ve mezar yerleri koordinatlandırılarak sayısal veri haline getirilmesi sağlanacak. CBS destekli sorgulanabilir akıllı haritalar üretilecek.

ARŞİV BİLGİ SİSTEMİ

Belediye bünyesinde bugüne kadar evrak olarak arşivlenen belgeler, dijital ortama taşınacak.

KENT REHBERİ (MOBİL UYGULAMALAR)

“Çağı Yakalayan Şehir” sloganıyla hem Elazığ, hem de belediyecilik hizmetleri akıllı telefonlar ile elimizin altında olacak.

Elazığ Belediyesi’ne ait mobil uygulamalar yeniden programlanarak belediye hizmetlerinden alışverişe, kültür sanat programlarından şehir haberlerine kadar her türlü bilginin yer alacağı, ödeme işlemlerinin kolaylıkla gerçekleştirilebilineceği akıllı telefon uygulamaları hayata geçirilecek.

PAYLAŞ