Müzeler Şehri Elazığ Projesi
Müzeler Şehri Elazığ Projesi etkinliği.

Müzeler Şehri Elazığ Projesi

Tür
Kategori
Hedef Kitle
Genel
Yer-Mahalle
Diğer
Başlama
31 Aralık 2020

Proje Hakkında

Elazığ, şehrin kimliğini yansıtan müzelerle, müzeler kenti olma yolunda emin adımlarla ilerleyerek, yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı haline gelecek.
Müzeler Şehri Elazığ 
Elazığ’ımızın turizm potansiyeline katkı sağlamak amacı doğrultusunda Gastronomi Müzesi, Kürsübaşı Müzesi, Harput Alimler Müzesi, Kent Müzesi ve Basın Müzesine ilişkin çalışmalar başlatıldı.
Kürsübaşı Musiki Müzesi
Tarihi Harput Mahallesinde yer alan ve mülkiyeti Elazığ Belediyesi’ne devredilen Harput Konağının bir bölümünde Türk musikisinde istisnai bir yere sahip olan Kürsübaşı Musiki Müzesi oluşturulmasına yönelik çalışmalara başlandı. 
Müzede, Kürsübaşı dinletilerinin sunulmasının yanı sıra balmumu heykellerle de geleneğe ait görsel zenginlik kazandırılacak.
Gastronomi Müzesi
Elazığ, 150 çeşit yemek ve tatlısıyla Türkiye’de Gaziantep’ten sonra yemek çeşidi açısından ikinci şehirdir.  Elazığ'ın bu değerlerini gün yüzüne çıkarmak, tanıtımını yapmak ve tüm dünyaya duyurmak amacıyla Gastronomi Müzesi projesi için çalışmalara başlandı. 
Tarihi Harput Mahallesinde yer alan ve mülkiyeti Elazığ Belediyesi’ne devredilen Harput Konağının bir bölümünde oluşturulacak Gastronomi Müzesi ve Restoran Projelerinin çizimine başlanacak.
 

 

Harita Konumu

Proje Görselleri

Projeden Haberler

PAYLAŞ