AHMET TEVFİK OZAN FUAR VE KONGRE MERKEZİ
AHMET TEVFİK OZAN FUAR VE KONGRE MERKEZİ etkinliği.

AHMET TEVFİK OZAN FUAR VE KONGRE MERKEZİ

Tür
Hedef Kitle
Genel
Yer-Mahalle
Kültür Mah.
Başlama
12 Mayıs 2020

Proje Hakkında

 
Elazığ, kapalı fuar alanına kavuşacak. Şehrin önemli eksikleri arasında yer alan fuar alanı, Kültür Park karşısında yer alan Orman Bölge Müdürlüğü’ne ait işlevselliğini yitirmiş fidanlık arazisi üzerine inşa edilecek.
 
Türkiye’nin ilk konsept projelerinden biri olacak Elazığ Fuar ve Kongre Merkezi yapımı ihalesi 5 Aralık 2019’da gerçekleştirildi. Kültürpark yerleşkesi yanında yer alan lokasyonda toplam 25.000 m² alan üzerinde 17.000 m² kapalı alandan oluşan Fuar alanı bünyesindeki kapalı sergi alanı, çok amaçlı salonlar, fuaye alanları, restoran, idari bina ve otoparkıyla kompleks bir yapı kimliğine sahip olacak. Uluslararası fuar organizasyonlara ev sahipliği yapacak Fuar merkezi ile sanayimizin ve ticaretimizin daha da gelişmesi ve dünya pazarlarına açılabilmesine imkan tanınmış olacak.
 
Türkiye'nin ilk konsept projelerinden biri olan Elazığ Fuar ve Kongre Merkezi inşa çalışmalarını geçtiğimiz Mayıs ayında başlattık ve 2021’de tamamlayacağız. Toplam 25 bin metrekare alan üzerinde, 17 bin metrekare kapalı alana sahip olacak Fuar ve Kongre Merkezimiz bünyesinde; toplam 6 bin metrekare kapalı fuar ve sergi alanı, iki adet 108 kişilik, bir adet 120 kişilik, bir adet 360 kişilik çok amaçlı salon, üç adet toplantı salonu, fuaye alanı, restoran, kafeterya, ofisler, 145 araçlık kapalı, 55 araçlık açık otopark yer alacak.

Harita Konumu

Proje Görselleri

Proje Videosu

Projeden Haberler

PAYLAŞ