Mini Terminal Projesi
Mini Terminal Projesi etkinliği.

Mini Terminal Projesi

Tür
Hedef Kitle
Genel
Yer-Mahalle
Akpınar Mah.
Başlama
14 Temmuz 2020

Proje Hakkında

Komşu iller ve ilçeler arası ulaşım hizmeti sunan Doğu Garajı ve Mini Terminal yenilenecek.
Projeyle, şehrin ilçe ve komşu şehirleri arasındaki ulaşım hizmeti iki ana merkezden yönetilecek. Mini Terminalden Malatya, Ağın, Baskil, Keban ve Sivrice’ye, Doğu Terminalinden ise Arıcak, Alacakaya, Karakoçan, Kovancılar, Maden, Palu ve komşu illere ulaşım hizmeti sağlanacak.
 
Akpınar Mahallesi’nde yer alan mini terminal binası yeniden inşa ediliyor. Komşu iller ve ilçeler arası ulaşımının sağlandığı Mini Terminal binasının bulunduğu toplam 7.500 m2 alan üzerinde inşa edilecek mini terminal binası 1329 m2 inşaat alanına sahip olacak.
Yeni terminal binası bünyesinde; güvenlik-danışma, emanet odası, bekleme salonu, kafeterya, yönetim ofisi, 6 adet bilet satış ofisi, bay-bayan wc, personel odası, şoför dinlenme odası, 10 adet yarı açık peron, 55 adet üstü açık peron yer alacak.
Mevcut haliyle ihtiyacı karşılayamayan Mini Terminal binasının yeniden inşa edilmesinin ardından çevre iller ve ilçeler arası ulaşım bağlantısına kalite ve konfor kazandırılmış olacak.
 
Akpınar Mahallesi’nde yer alan ve mevcut haliyle ihtiyaca cevap veremeyen Mini Terminal binasını yerinde yeniden inşa ediyoruz. Komşu iller ve ilçeler arası ulaşımının sağlandığı Mini Terminal binamız; güvenlik-danışma, emanet odası, bekleme salonu, kafeterya, yönetim ofisi, 6 adet bilet satış ofisi, personel odası, şoför dinlenme odası, 10 adet yarı açık peron, 55 adet üstü açık peronuyla son derece modern ve ihtiyacı karşılayacak bir yapıya sahip olacak. İnşallah Mini Terminal binamızı 2021’de hizmete sunacağız.

Harita Konumu

Proje Görselleri

Proje Videosu

Projeden Haberler

PAYLAŞ