BALAKGAZİ PARKI VE CAM SEYİR TERASI
BALAKGAZİ PARKI VE CAM SEYİR TERASI etkinliği.

BALAKGAZİ PARKI VE CAM SEYİR TERASI

Tür
Hedef Kitle
Genel
Yer-Mahalle
Harput
Başlama
11 Kasım 2019

Proje Hakkında

Tarihi kimliğiyle geleceğin turizm merkezi olma yolunda ilerleyen Harput’a, Cam Seyir Terası kazandırılacak. Balakgazi Parkı üzerine inşa edilecek cam seyir terası, sunacağı eşsiz görsel şölen ile Harput turizmine değer katılacak.

Balakgazi Parkı ve Cam Seyir Terası projesi için çalışmalara start verildi.  11 Kasım 2019 da sözleşmesi imzalananproje doğrultusunda, Balakgazi parkı önündeki kayalıklar üzerine, 220 metrekare zemine sahip cam seyir terası inşa edilecek. Toplam 5800 metrekarelik alanda komple bir çevre düzenleme ve peyzaj çalışması gerçekleştirilecek. Alan; havuzları kamelyaları, çocuk oyun alanları, dekoratif aydınlatma çalışmaları otoparkları ile tam bir cazibe merkezi kimliği kanacak.

Dört bin yıllık köklü geçmişini bağrında yaşatan, tarihi kimliğiyle güçlü turizm potansiyeline sahip olan ve bu birikimiyle UNESCO Dünya Kültür Mirası Geçici Listesi’ne adını yazdıran tarih ve medeniyetler merkezi Harput, yepyeni bir simgeye kavuştu. 
Tarihi kimliğiyle geleceğin turizm merkezi olma yolunda ilerleyen Harput’ta, şehre hâkim bir noktada hayata geçirilen proje kapsamında, Balakgazi Parkı önündeki kayalıklar üzerine, 220 m2 zemine sahip cam seyir terası inşa edildi. Toplam 5 bin 800 m2’lik alanda ise komple bir çevre düzenleme ve peyzaj çalışması gerçekleştirildi.
Alan; havuzları, kameriyeleri, çocuk oyun alanları, dekoratif aydınlatma çalışmaları, otoparkları ile tam bir cazibe merkezi kimliği kazandı.   
 

Harita Konumu

Proje Görselleri

Proje Videosu

Projeden Haberler

PAYLAŞ