Engelsiz Yaşam Merkezi Projesi
Engelsiz Yaşam Merkezi Projesi etkinliği.

Engelsiz Yaşam Merkezi Projesi

Tür
Hedef Kitle
Engelliler
Yer-Mahalle
İzzetpaşa Mah.
Başlama
05 Haziran 2020
Tamamlanma
30 Aralık 2021

Proje Hakkında

Engelli bireylerin yaşam kalitesini artırmak, sosyal yaşama katılarak, sosyalleşebilecekleri bir yaşam alanı sağlamak amacı doğrultusunda, İzzetpaşa Mahallesi’nde yer alan mülkiyeti Elazığ Belediyesine ait bina (eski çağrı tıp merkezi), Engelsiz Yaşam Merkezi olarak düzenlenecek.
Engelli bireylerin nitelikli zaman geçirecekleri merkez bünyesinde; mesleki eğitimlerin verildiği atölyeler, müzik ve sanat atölyeleri, oyun alanları, sinema salonları yer alacak. Engelli bireylere rehabilitasyon hizmeti sunacak merkezde ayrıca tedavi desteği de sağlanacak.
Bu kapsamda 1298,53 m² alan üzerine inşa edilen yaşam merkezinin temel beton döküm çalışmaları tamamlandı.

İzzetpaşa Mahallesi Şehit Yüzbaşı Tahir Caddesi ile Mehmetçik Sokak kesişimin de bulunan (eski Çağrı Tıp Merkezi yeri) ve 6175 m² kullanım alanına sahip Engelsiz Yaşam Merkezi, 2021 yılı içerisinde tamamlanarak hizmete sunulması hedefleniyor. Sosyal donatı alanları ve eğitim aktiviteleriyle engelli vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştıracak Engelsiz Yaşam Merkezi bünyesinde;

25 araçlık otopark, 100 Kişilik Sinema Salonu, 2 adet çok amaçlı oda, 80 kişilik eğitim ve konferans salonları, mescitler, kütüphane ve okuma salonları, acil müdahale odası, toplantı odaları, 5 adet bilgisayar odası, müzik atölyesi, yağlı boya atölyesi, resim atölyesi, satranç odası, İşaret Dili ve Eğitim Odaları, 4 adet oyun odası, psikolojik danışma servisi, birim sorumlu odaları, 22 adet idari birim odası, 15 adet derslik, 7 adet danışman odası, 7 adet aile eğitim odası, 2 adet kantin, çay ocağı-mutfaklar, personel odaları, arşivler, depolar, EBEGEM birimleri, ADEM Birimleri ve gençlik merkezi birimleri yer alacak.

İzzetpaşa Mahallesi’nde mülkiyeti Elazığ Belediyesine ait olan eski Çağrı Tıp Merkezi yerinde inşasına başladığımız Engelsiz Yaşam Merkezimiz, engelli bireylerin yaşam kalitesini artırarak sosyal yaşamda aktif olacakları bir yaşam alanı olacak. 2021 yılında tamamlayarak hizmete sunacağımız Engelsiz Yaşam Merkezimiz bünyesindeki, sinema salonu, eğitim ve konferans salonları, mescitler, kütüphane ve okuma salonları, acil müdahale odası, bilgisayar odaları, müzik atölyesi, yağlı boya atölyesi, resim atölyesi, satranç odası, işaret dili ve eğitim alanları ile oyun alanları gibi pek çok aktiviteye olanak sağlayacak donatılarıyla tam bir kompleks yapı niteliğinde olacaktır.

Harita Konumu

Proje Görselleri

Projeden Haberler

PAYLAŞ