Engelsiz Yaşam Merkezi
Engelsiz Yaşam Merkezi etkinliği.

Engelsiz Yaşam Merkezi

Kategori
Hedef Kitle
Engelliler
Yer-Mahalle
İzzetpaşa Mah.
Başlama
05 Haziran 2020

Proje Hakkında

Engelsiz Yaşam Merkezi inşa çalışmaları tamamlanarak hizmete sunuldu. Engelli bireylerin yaşam kalitesini artırarak sosyal yaşamda aktif olacakları bir yaşam alanı olan Engelsiz Yaşam Merkezi bünyesinde; 50 kişilik sinema salonu, 25 kişilik eğitim sınıfı, iki adet 60 kişilik konferans salonu, kütüphane, dijital kütüphane, okuma salonları ve mescitler, acil müdahale odası, 4 adet bilgisayar laboratuvarı, müzik atölyesi, resim atölyeleri, satranç odası, oyun odaları, psikolojik danışmanlık ofisleri, kantinler, spor salonları, engelli bireylere yönelik kuaför salonu yer alıyor.

Merkezde, alanında uzman eğitmenler tarafından özel gereksinimli bireylere yönelik ergoterapi, işaret dili, diksiyon, Braille alfabesi eğitimi, müzik ve resim kursları, sportif faaliyetler, masa tenisi ve satranç kursları, bilgisayar eğitimleri, sosyal medya eğitimleri, meslek edindirme ve el sanatları kursları ile engelli bireylerin yaşamlarına katkı sağlanıyor.

Öte yandan Elazığ Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü İdari Birimleri, Ekonomi Geliştirme Merkezi (EBEGEM), Aile Danışma ve Eğitim Merkezi (ADEM), Kadın Yaşam Merkezi, Gençlik Meclisi ve Kadın Meclisi de aynı binada hizmet sunmaya başladı.

EBEGEM bünyesinde; Diksiyon ve Güzel Konuşma, Bilgisayar İşletmenliği, Girişimcilik, İngilizce-Arapça-Osmanlıca Dil Eğitimi, Dijital Pazarlama, Muhasebe, Finansman, Bilgisayarlı Muhasebe, Resim, Hüsn-i Hat, Filogra, Rölyef, Dikiş, Nakış, Kumaş Boyama, Çini Boyama, Seramik Boyama, Dekoratif Ahşap Süsleme vb. 30 ayrı branşta eğitim programları düzenlendi. Düzenlenen kurslar sonunda katılımcılara MEB onaylı sertika verilirken, seminer programlarıyla da binlerce kişiye ulaşıldı.

Harita Konumu

Proje Görselleri

Proje Videosu

Projeden Haberler

PAYLAŞ