Çağrı Merkezi      (424) 248 47 01   

Tarihi Kentler Birliği’nde Kudeb Çalışmaları Ele Alındı

31 Ekim 2018 Çarşamba 08:40 Tarihi Kentler Birliği’nde Kudeb Çalışmaları Ele Alındı Elazığ, belediyecilik hizmetleri yanında tarihi eserlerin restorasyonu ve yeniden ihya edilmesi ile de ülke gündeminde olmaya devam ediyor

Elazığ’ın sahip olduğu binlerce yıllık tarihi mirasın koruması, yaşatılması ve gelecek nesillere aktarılmasına büyük önem veren Elazığ Belediyesi Koruma Uygulama Denetim Bürosu (KUDEB) çalışmalarını etkin bir şekilde sürdürüyor.

KUDEB yetkilileri İstanbul Tarihi Kentler Birliği ve ÇEKÜL Akademi’de Harput’taki restorasyon çalışmalarını kapsayan toplantıya katıldı.

Toplantıya Prof. Dr. Metin Sözen ve ÇEKÜL Akademi uzmanları katıldı. Toplantıda Harput’un UNESCO Dünya Geçici Miras Listesine alınması, gerçekleştirilen restorasyon konuları başta olmak üzere bir çok konu masaya yatırıldı.

Elazığ Belediyesi KUDEB sorumlusu Kadir Atıcı tarafından Harput’ta gerçekleşen restorasyon çalışmaları ele alınırken, katılımcılara gelinen nokta hakkında bilgiler verildi.

Tarihi belde Harput’ta gerçekleşen restorasyon çalışmalarının devam ettiğini kaydeden Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ise İstanbul Tarihi Kentler Birliği’nde düzenlenen toplantıda KUDEB tarafından gerçekleştirilen çalışmaların ele alındığını ve katılımcılara restorasyonlar hakkında geniş bilgi verildiğini söyledi. Başkan Yanılmaz, Elazığ Belediyesi tarafından gerçekleşen çalışmalarla yakın tarihe tanıklık edildiğinin altını çizdi.


Hizmet Kategorisi Sosyal - Kültürel Hizmetlerİlgili Müdürlük İmar ve Şehircilik Müdürlüğü
   Çağrı Merkezi
(424) 248 47 01
E-BÜLTEN ÜYELİĞİ
@2016 Elazığ Belediyesi