Akıllı Durak Otobüs Durakları
Akıllı Durak Otobüs Durakları etkinliği.

Akıllı Durak Otobüs Durakları

Tür
Hedef Kitle
Genel
Yer-Mahalle
Şehir Geneli
Başlama
30 Haziran 2020

Proje Hakkında

Öğretmenevi, İzzetpaşa, Yeni Camii, Orduevi başta olmak üzere yolcu yoğunluğu fazla olan otobüs durakları yenilenerek, mevsimsel koşullarla uyumlu, modern, teknolojik donanıma sahip, çevre dostu ve engelli erişimine uygun akıllı otobüs duraklarına dönüştürülecek.
Ulaşım erişebilirliğini artırmak, zaman tasarrufu sağlamak, ve kaliteli ulaşım sunmak amacıyla şehrin muhtelif noktalarına yolcu dostu otobüs durakları kurulacak.
Kurulacak sistemle durakta bekleyen yolcular; bilgilendirme ekranları üzerinden otobüslerin kaç dakika sonra durağa varacağı, otobüs hat numarası, duraktan hangi hatların geçtiği konularında bilgilendirlecekler.
Projeye ilişkin teknik şartnameler hazırlanarak çalışmalar devam etmektedir.
 
Proje Bilgi: Ulaşım erişebilirliğini artırmak, zaman tasarrufu sağlamak ve kaliteli ulaşım sunmak amacıyla şehrin muhtelif yerlerine montajı yapılması planlanan duraklarda; gelecek olan otobüsün yaklaşık kaç dakika sonra durağa varacağı bilgisi, otobüs hat numarası, duraktan hangi hatların geçtiği bilgisini vatandaşlarımız ile paylaşılması hedeflenmektedir.
Proje Durumu: Projeye ait teknik şartname hazırlanmış yaklaşık maliyet belirlenmiş Başkanlık onayı beklenmektedir. Şehrimizde yaşanan deprem ve dünya genelinde aktif rol olan Coronavirüs sebebiyle proje bekletilmektedir.
 

Harita Konumu

Proje Görselleri

PAYLAŞ