Kimseniz Olmasa da Biz Varız Projesi
Kimseniz Olmasa da Biz Varız Projesi etkinliği.

Kimseniz Olmasa da Biz Varız Projesi

Tür
Hedef Kitle
Genel
Yer-Mahalle
Şehir Geneli
Başlama
23 Mart 2020

Proje Hakkında

Yaşlı ve Bakıma Muhtaç Kişilere Ev Temizliği Hizmeti - Alt Gelir Grubuna Yönelik Ev Bakım - Onarım - Malzeme Desteği Projesi hayata geçirildi. Ev tadilatı- tamiratı ve temizlik hizmetini projeden, kendisiyle ilgilenecek bir yakını bulunmayan yaşlı, engelli ve bakıma muhtaç vatandaşlar yararlanmaktadır.
 
Bu kapsamda;
 
- Ekipler belirlenen program dâhilinde eldiven, maske ve galoşlarla gereken tedbiri alarak vatandaşların evlerinde detaylı temizlik yapıyor.
 
- Alınan talepler ve yapılan başvurular doğrultusunda ekipler tarafından evlerde yerler, halılar süpürülüp siliniyor, toz alınıyor, cam, kapı ve çerçeveleri temizleniyor, mutfak, tuvalet ve banyo temizliği yapılıyor, balkonları yıkanıyor. Ekiplerin titizlikle gerçekleştirdiği çalışmalarla tertemiz hale getirilen evler, sahiplerine teslim ediliyor.
 
- Korona virüs salgını tedbirleri kapsamında evlerinden çıkmalarına kısıtlama getirilen ihtiyaçlarını karşılayacak kimsesi olmayan 65 yaş üstü vatandaşlar, kronik hastalar ve engelli vatandaşlara ihtiyaçlarının karşılanması noktasında destek sağlayan Elazığ Belediyesi, Evde Temizlik ve Bakım Hizmetleri çalışmaları kapsamında da kimsesi olmayan yaşlı vatandaşlar başta olmak üzere engelli ve bakıma muhtaç kişilere evde temizlik hizmeti desteği sağlanmıştır.
 

Proje Görselleri

Projeden Haberler

PAYLAŞ