Kapalı Çarşı Restorasyon Projesi
Kapalı Çarşı Restorasyon Projesi etkinliği.

Kapalı Çarşı Restorasyon Projesi

Tür
Hedef Kitle
Genel
Yer-Mahalle
Çarşı Mah.
Başlama
21 Ağustos 2019

Proje Hakkında

Şehrin marka değerleri arasında yer alan 100 yıllık maziye sahip Kapalı Çarşı, restorasyon  çalışmalarıyla yepyeni bir kimlik kazandı. Restorasyon çalışmaları kapsamında tarihi çarşı bünyesindeki 116 dükkannın dış cephesinde tek tip ahşap kaplama gerçekleştirilerek kaldırımlar yenilendi, çatı tadilatı ve aydınlatma çalışmaları gerçekleştirildi.

Kapalı Çarşımız, tarih, turizm ve ticareti aynı anda bünyesinde barındırıyor.  “Ticaret Doğduğu Sokaklara Dönüyor” başlıklı projemiz kapsamında restorasyonu yapılan Kapalı Çarşı, alt ve üst yapısının tamamlanmasıyla çok farklı bir görünüme kavuştu. 100 yıllık bir geçmişi bulunan ve kurulduğu günden bu yana Elazığ'ın mutfak kültürünü ve damak tadını bünyesinde barındıran, bu özelliği ile de turistlerin ilgi odağı olan Kapalı Çarşı, yenilenen yüzüyle şehrimizin önemli cazibe merkezlerinden biri haline geldi. 

Yürüttüğümüz çalışmalar arasında yer alan Kapalı Çarşı Restorasyon Projemizi tamamladık. Ve tarihi çarşımız yepyeni bir kimlik kazandı. 2019 yılında başlatarak 100 günde tamamladığımız çalışma çerçevesinde, tarihi çarşı bünyesindeki 116 dükkânın dış cephesinde tek tip ahşap kaplama gerçekleştirildi. Tabelalar tek tip olarak düzenlendi. Görüntü kirliliğinin giderildiği tarihi çarşımız, kaldırım yenileme, çatı tadilatı ve aydınlatma gibi çalışmalarla güçlendirildi, 7 adet kapısıyla 7/24 güvenli konuma getirildi.

Harita Konumu

Proje Görselleri

Proje Videosu

Projeden Haberler

PAYLAŞ