Çağrı Merkezi      (424) 248 47 01   

MİNİKLERİN 23 NİSAN COŞKUSU

24 Nisan 2017 Pazartesi 08:07 MİNİKLERİN 23 NİSAN COŞKUSU 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Elazığ Belediyesi tarafından düzenlenen etkinliklerle bu yıl çok farklı kutlandı. Dünyada çocuklar adına bayramın kutlandığı tek ülke olan Türkiye'mizde bugün birçok etkinlikler düzenlenirken Elazığ Belediyesi de anaokullarının da katkılarıyla Kültür Park'ta 23 Nisan Çocuk Festivali düzenledi. Yüzlerce çocuk gönüllerince eğlenmenin, yarışmanın ve etkinliklerini sunmanın coşkusunu yaşadılar

Önce Elazığ Belediyesi Mehter takımı çıktı sahneye. Ardından minik mehteran takımının büyüleyen konseri izleyicilerden büyük takdir topladı.  23 Nisan Çocuk Festivali daha sonra çocukların seslendirdikleri şiirler, şarkılar ve semazen gösterileri, yarışmalar, özel gösteriler, kum boyama ile yüz boyama etkinliği, yöresel oyunlar, tiyatro gösterileri ve ikramlarla bayram sevincini gönüllerince yaşamalarıyla devam etti..

Çocukların en sevdiği yiyeceklerin ikram edildiği şenlikte, aileler de çocuklarının güldüğünü, kaliteli vakit geçirdiğini ve akranlarıyla doyasıya eğlendiğini gördükçe oldukça  mutlu oldular. Palyaço ve çizgi filim kahramanlarıyla bol bol fotoğraf çektiren çocuklar kendilerine armağan edilen bu özel günün coşkusunu ölümsüzleştirdiler.

Programda bir konuşma gerçekleştiren özel bir anaokulunun müdiresi Asiye Arıkan, çocukların eğlenceye ve coşkuya doyması için böyle bir organizasyon düzenlediklerini belirterek, "Sadece bizim çocuklarımız değil bütün dünya çocukları gülsün. Savaşların mağdur ettiği çocukların çektiği acıların biran önce son bulması için bizler hep birlikte çabalamalıyız" dedi.

Elazığ Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mehmet Karaslan ise bu anlamlı etkinliği Belediye Başkanımız Sayın Mücahit Yanılmaz'ın talimatları ile geleneksel bir şenliğe dönüştürmek ve her yıl Kültür Park'ta bir festival havasında gerçekleştireceklerini  belirterek, festivale çocuklarıyla birlikte katılım gösteren bütün vatandaşlarımıza teşekkür ettiklerini belirtti. Festival,  çocukların halayları ve doyasıya oynadıkları eğlenceli oyunlarla son buldu.


Haber VideosuHizmet Kategorisi Sosyal - Kültürel Hizmetlerİlgili Müdürlük Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü
   Çağrı Merkezi
(424) 248 47 01
E-BÜLTEN ÜYELİĞİ
@2016 Elazığ Belediyesi