Çağrı Merkezi      (424) 248 47 01   

Kent Konseyleri Birliği Bölge Toplantısı Elazığ’da Başladı

17 Kasım 2017 Cuma 13:59 Kent Konseyleri Birliği Bölge Toplantısı Elazığ’da Başladı Türkiye Kent Konseyleri Birliği Bölge Toplantısı, Elazığ Kent Konseyi’nin ev sahipliğinde 17-19 Kasım tarihleri arasında ilimizde düzenleniyor

Türkiye Kent Konseyleri Birliği Genel Başkanı Necati Binici’nin başkanlığında başlayan ve Türkiye’nin dört bir yanından Kent Konseyi Başkanları ve üyelerinin katıldığı programda projelerden - ticarete, spordan - eğitime geniş bir yelpazeden çalışmalar değerlendirilecek.

TOPLANTININ İLK AYAĞI GERÇEKLEŞTİ

Toplantının açılış programını gerçekleştirmek üzere sabah basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya gelen katılımcılar toplantının amaç ve önemiyle ilgili açıklamalarda bulundular.

Toplantıya Türkiye Kent Konseyleri Birliği Genel Başkanı Necati Binici, Elazığ Belediye Başkan Yardımcısı Masar Ayas, Elazığ Kent Konseyi Başkanı Murat Ergen, Elazığ Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Ayşe Keskin, Gençlik Meclisi Başkanı Burak Arslan ile farklı illerden gelen Kent Konseyi Başkanları ve üyeleri katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Elazığ Kent Konseyi Başkanı Murat Ergen, şunları kaydetti:

“Kent konseyleri, bir kentin vizyonunu oluşturma, kentin gelişimine katkıda bulunma ve aynı zamanda toplum ile kamu kuruluşları arasında kuvvetli bir köprü kurma adına hizmetlerde bulunan önemli bir sivil toplum örgütüdür. Bizler göreve geldiğimiz günden bugüne Elazığ ile ilgili birçok çalışmaya imza attık. Kent konseylerinin illere demokratikleşme anlamında birçok katkısının olduğu da aşikârdır. Bu anlamda bizler de elimizden gelenin fazlasını yapmaya gayret ediyoruz. Bu toplantının Elâzığ’da gerçekleşiyor olmasının da ilimize ve bölgemize katkıları fazlasıyla olacaktır. Toplantının Elâzığ’da yapılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Elazığ Kent Konseyi’nin kuruluşunda ve çalışmalarında desteklerini esirgemeyen Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’a ayrıca teşekkür ediyorum.”

Türkiye Kent Konseyleri Birliği Genel Başkanı Necati Binici ise birlik olarak gerçekleştirecekleri toplantının Elazığ’da yapılmasından dolayı duyduğu memnuniyeti ifade ederek, kent konseylerinin bulunduğu illerdeki etkinliği ve aktifliği üzerine konuşacaklarını belirtti.

Birlik olarak yıl içerisinde ulusal, bölgesel ve yürütme kurulu toplantıları olmak üzere üç ayrı program gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Binici, diğer il konsey başkanlarıyla birlikte her daim ortak çalışmalar yürüttüklerini ve sık sık bir araya gelerek, daha farklı ne tür projeler yapılabileceğini tartıştıklarını söyledi.


Haberle İlgili FotoğraflarHizmet Kategorisi Genel Hizmetler
   Çağrı Merkezi
(424) 248 47 01
E-BÜLTEN ÜYELİĞİ
@2016 Elazığ Belediyesi