Çağrı Merkezi      (424) 248 47 01   

Baharın Müjdeleyicisi Laleler İle Elazığ Rengârenk

21 Nisan 2017 Cuma 15:12 Baharın Müjdeleyicisi Laleler İle Elazığ Rengârenk Elazığ’ın caddeleri, kavşakları, parkları ve yürüyüş yolları, her yıl bahar aylarında zarafetin simgesi olan rengârenk lalelerle bir başka güzelliğe bürünüyor
Elazığ Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından sonbaharda toprakla buluşturulan renk renk 446 bin adet lale, nergis ve sümbül, şehrin park, yeşil alan, meydan, bulvar ve caddelerin yan bantları ile orta refüjlerini, adeta çiçek bahçesine dönüştürerek her kesimden insanın büyük beğenisini topluyor.
Şehir estetiğine katkı sunmak amacıyla Dolamit taşlarla gerçekleştirilen peyzaj çalışmaları neticesinde kentin dört bir yanına nakış nakış işlenen birbirinden güzel laleler, birçok şiire ilham olduğu gibi birçok çifte, çocuğa, yaşlıya, gence de doğal fotoğraf stüdyosu imkânı sağladı.
Abdullahpaşa, Çaydaçıra ve Hazardağlı Kavşağı başta olmak üzere şehrin dört bir yanında değişik renkte ve desende işlenen laleler, şehre farklı bir ambiyans katmanın yanında yaydığı temiz hava ve koku ile de insanlara ayrıca nefes aldırdı.

Haberle İlgili Fotoğraflar Haber VideosuHizmet Kategorisi Park Bahçe Hizmetleriİlgili Müdürlük Park ve Bahçeler Müdürlüğü
   Çağrı Merkezi
(424) 248 47 01
E-BÜLTEN ÜYELİĞİ
@2016 Elazığ Belediyesi