Çağrı Merkezi      (424) 248 47 01   

HASTANE VE SPOR SALONU BÖLGEYİ CANLANDIRACAK

03 Mart 2017 Cuma 18:08 HASTANE VE SPOR SALONU BÖLGEYİ CANLANDIRACAK Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Doğukent Mahallesi, Muhammed Kutlu Bingöl Camii’nde kılınan cuma namazı sonrasında vatandaşlarımızla bir araya gelerek Doğukent’teki yatırımlara ve gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

“15 TEMMUZ SPOR SALONU GURURUMUZ OLACAK"

Şehirlerarası birçok spor müsabakasına ev sahipliği yapmanın ötesinde konferans, söyleşi, konser gibi etkinlikler içinde kullanılacak ve 1000 kişi kapasiteli spor salonunun, Doğukent Mahallesi’nde yapılacak olmasına kimsenin inanmadığını belirten Başkan Yanılmaz, sözlerine şu şekilde devam etti: “ Kimsenin Doğukent Mahallesi’ne yapılacağına inanmadığı spor salonunda bizler çalışmalarımızı büyük bir özveri ile sürdürüyoruz. Salonun inşaatının hızla ilerlediğini görenler, bizlerin Doğukent Mahallesi’ne olan hizmet aşkına inandı. İnanıyorum ki inşa çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte bu salon bu bölgeyi canlandıracak”. 

“ŞEHİR HASTANESİ, 5 BİN KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLAYACAK”

Bir yandan Spor salonunun bir yandan şehir hastanesi inşaatının hızla yükseldiği Doğukent Mahallesi’nin Elazığ’ın ve bölgenin önemli bir değeri olacağını belirten Başkan Yanılmaz, Hastanenin tamamlanmasıyla birlikte şehre önemli bir katma değer sağlanacağını ifade etti.

Şehir Hastanesinin Hem Doğukent Mahallesi Hem de Ulukent Mahallesi için çok önemli bir değer olduğunu belirten Başkan Yanılmaz, sözlerine şu şekilde devam etti: “ Şehir hastanesi hizmete girdikten sonra asgari 5 bin kişiye istihdam sağlayacak ve günde ortalama 15 bin kişi bu alana gelip gidecek. Bu durumda şehrimize bir ruh bir dinamizm kazandıracak. Bu hastane aynı zamanda Elazığ tarihinin de en yüksek yatırımıdır” dedi. 

Doğukent ve Ulukent mahalleleri için önem arz eden çalışmalara ilişkin açıklamalarda bulunan Başkan Yanılmaz, daha sonra 16 Nisan’da gerçekleşecek olan referanduma ilişkin açıklamalarda bulundu.

Referandumda güçlü ve zengin bir Türkiye için “Evet” diyeceklerini belirten Başkan Yanılmaz, 16 Nisan seçimleriyle cumhurbaşkanının yetkilerinin sanıldığı gibi artmadığını bilakis daraltıldığını söyledi. 

Mevcut anayasanın kendi menfaat ve çıkarlarını milletin ve devletin çıkarlarından üstün görenlerin anayasası olduğunu belirten Başkan Yanılmaz, “Bizler bu seçimle anayasanın ruhunu değiştirmiş olacağız. İnanıyorum ki “Evet” oylarımız rekor düzeyde olacak” dedi.

Doğukent Mahalle Muhtarı Muhammed Coşkun ise, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ın göreve geldikleri günden itibaren mahallelerinde çok önemli hizmetler yaptığını belirterek, şahsı ve Doğukent Mahallesi sakinleri adına teşekkürlerini ifade etti.

 


 

Hizmet Kategorisi Sosyal - Kültürel Hizmetlerİlgili Müdürlük Özel Kalem Müdürlüğüİlgili Proje 15 Temmuz Şehitleri Kapalı Spor Salonu
   Çağrı Merkezi
(424) 248 47 01
E-BÜLTEN ÜYELİĞİ
@2016 Elazığ Belediyesi