Çağrı Merkezi      (424) 248 47 01   

Başkan Yanılmaz’dan 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü Mesajı

06 Aralık 2017 Çarşamba 08:18 Başkan Yanılmaz’dan 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü Mesajı Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı

“Kadınlarımız başımızın tacıdır, annemiz, eşimiz, kızımız hayatlarımıza değer ve mana katan önceliklerimizdir” diyen Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz mesajında şunları ifade etti.

“Kadınlar, özelde ailenin genelde ise toplumun temelini oluşturmaktadırlar ‘Cennet Annelerin ayakları altındadır’ buyruğuna yürekten inanan bir dinin mensubu olarak, kadınlara yönelik her türlü şiddete, ayrımcılığa ve istismara karşı olduğumuzu da bu vesileyle belirtmek isterim.

 Yüce Dinimiz İslam, kadın hakları üzerinde titizlikle durmuş ve kadını, hiçbir düzenin veremediği müstesna bir makama sahip kılmıştır. Demokratik bir toplumda kadınların güçlendirilmesi, çalışma alanlarının genişletilmesi, eğitim, sağlık, istihdam, hukuk, siyaset gibi birçok alanda eşit fırsat imkânlarından faydalanmalarının sağlanması önem taşımaktadır. Kadınlarımızın sorunlarının gündeme getirilmesi, bu konuda bir farkındalık sağlayıp çözümler bulunması yolunda önemli bir gündür.

Bu duygu ve düşüncelerle 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü’nü kutluyor, böyle bir güne ihtiyaç duyulmadan her kadının kendi yaşam özgürlüğü ve haklarını layıkıyla yaşadığı bir dünya diliyorum."


Hizmet Kategorisi Sosyal - Kültürel Hizmetlerİlgili Müdürlük Özel Kalem Müdürlüğü
   Çağrı Merkezi
(424) 248 47 01
E-BÜLTEN ÜYELİĞİ
@2016 Elazığ Belediyesi