Çağrı Merkezi      (424) 248 47 01   

Başkan Yanılmaz, Kent Konseyi Başkanları İle Bir Arayaya Geldi

20 Kasım 2017 Pazartesi 08:22 Başkan Yanılmaz, Kent Konseyi Başkanları İle Bir Arayaya Geldi Türkiye Kent Konseyleri Birliği Bölge Toplantısı Elazığ Belediyesi ve Elazığ Kent Konseyi’nin ev sahipliğinde gerçekleşti. Birçok ilden gelen Kent Konseyi Başkanları, Elazığ Belediyesi Kürsübaşı dinletisi eşliğinde düzenlenen yemekte bir araya geldiler

Programa Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Türkiye Kent Konseyleri Birliği Genel Başkanı Necati Binici, Elazığ Kent Konseyi Başkanı Murat Ergen, Elazığ Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Mehmet Karaaslan,Elazığ Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Ayşe Keskin, Gençlik Meclisi Başkanı Burak Arslan ile farklı illerden gelen Kent Konseyi Başkanları ve üyeleri katıldı.

 

Elazığ Belediyesi Kürsübaşı ekibinin musiki dinletisi eşliğinde programa katılan farklı illerden gelen Kent Konseyi Başkanları Harput musikisine hayranlıklarını gizleyemedi.

Programa katılanlar, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’a gösterdiği ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ettiler.

 

Elazığ Kent Konseyi Başkanı Murat Ergen, Türkiye Kent Konseyleri Birliği Elazığ Bölge Toplantısı’nın üç gündür devam ettiğini belirterek, bu olanakları kendilerine sağlayan Elâzığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’a müteşekkir olduklarını söyledi.

 

Üç gün boyunca Elazığ’da en iyi şekilde ağırlandıklarını ifade eden Türkiye Kent Konseyleri Birliği Genel Başkanı Necati Binici, “Elazığ’ı tanıma fırsatı bulduk. Kent Konseylerinin önümüzdeki süreçte neler yapabileceğini tartıştık. Eksikliklerimizi ortaya koyduk ve neleri daha öne çıkarmamız gerektiğini düşündük. Özellikle Kent vizyonu konusunda büyük bir mesai harcadık. Ben bu imkanları bize sunduğu için ve her daim yanımızda oldukları için Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’a çok teşekkür ederim” dedi.

 

BAŞKAN YANILMAZ

“HARPUT AÇIK HAVA MÜZESİDİR”

“Elazığ’ı tarif ederken, bizler zevkle okunacak bir romana benzetiriz” diyen Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ise şunları ifade etti:

“Elazığ’ı birkaç cümle ile tarif etmek gerekirse; yeraltı ve yerüstü zenginlikleri ile doğanın bütün güzelliklerini yaşayabildiğimiz bir şehir. Harputumuz başlı başına bir açık hava müzesidir. Hanları, hamamları, kalesi, camisi, kiliseleri ve doğada yaşamış olan insanların kültürleri ile başlı başına bir açık hava müzesidir” dedi.

 

Konuşmaların ardından Türkiye Kent Konseyleri Birliği Genel Başkanı Necati Binici, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’a Türkiye Kent Konseyleri Birliği rozetini taktı. Diğer Kent Konseyi Başkanları da Başkan Yanılmaz’a kendi illerini tanıtan hediyeler taktim etti.

 

KENT KONSEYİ BAŞKANLARI HARPUT’TA

 

Kent Konseyleri Başkanları toplantıların ardından bugün de Harput’u gezdiler.

Türkiye Kent Konseyleri Birliği Genel Başkanı Necati Binici, Elazığ Kent Konseyi Başkanı Murat Ergen, Elazığ Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Ayşe Keskin, Gençlik Meclisi Başkanı Burak Arslan ile farklı illerden gelen Kent Konseyi Başkanları ve üyelerinin katıldığı gezi programında Harput kalesi başta olmak üzere tarihi yerler gezildi.

 

Türkiye Kent Konseyleri Birliği Genel Başkanı Necati Binici, yaptığı açıklamada; “Elazığ’ın yaşanabilir şehirler içerisinde kısa bir sürede 20 basamak birden yukarı çıkması bizleri mutlu etti. Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Elazığ'a her geldiğimizde daha farklı bir Elâzığ görmeye alıştırdı bizi. Başkanımızın hedefleri var. Harput'un UNESCO'ya girme suretiyle Elazığ'ın hak ettiği ilgiyi daha fazla görmesini inşallah bizler de kısa süre içerisinde görürüz.”dedi.

 

Farklı illerden gelen Kent Konseyleri başkanları ve üyeleri ise yaptıkları açıklamalarda Elazığ’ın son yıllarda çok iyi ve gelişen bir il haline geldiğini, Elâzığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz tarafından şehre birçok değerin kazandırıldığını, şehir merkezinde çok güzel işlerin yapıldığını ve bu çalışmaları gördüklerinden dolayı mutlu olduklarını belirttiler.


Haberle İlgili FotoğraflarHizmet Kategorisi Genel Hizmetlerİlgili Müdürlük Özel Kalem Müdürlüğü
   Çağrı Merkezi
(424) 248 47 01
E-BÜLTEN ÜYELİĞİ
@2016 Elazığ Belediyesi