Çağrı Merkezi      (424) 248 47 01   

BAŞKAN YANILMAZ ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEDİ

12 Şubat 2019 Salı 08:31 BAŞKAN YANILMAZ ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEDİ Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, belediye tarafından yürütülen peyzaj ve çevre düzenleme çalışmalarını kontrol ederek incelemelerde bulundu

Yaklaşan bahar ayları dolayısıyla parkları ve yürüyüş yollarını denetleyen Başkan Mücahit Yanılmaz, bu yıl çocuklar için geleneksel çocuk oyunlarından olan “SEK-SEK” oyununu kaldırımlara işlediklerini belirtti.

 

Malatya Caddesi, Şehit Polis Fethi Sekin Mesire Alanı ve birçok çalışmaların kontrolü sırasında çevrede bulunan vatandaşlar ile de görüşen Başkan Yanılmaz “Elazığ’ın her yaştan vatandaşlarımız için huzur dolu bir yer olması için çalışıyoruz” dedi. Belediye faaliyetleri ile ilgili konuların konuşulduğu sohbetlerde Başkan Yanılmaz, vatandaşların taleplerini ilgili birimlere aktardı.

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz çalışma gezisi kapsamında yaptığı değerlendirmede şunları kaydetti:

“Park Bahçeler, Fen İşleri, Temizlik İşleri, Ulaşım Müdürlüğü ekiplerimiz şehrimizdeki kış aylarında yağan yağışlardan dolayı yıpranmaların önüne geçmek için çalışmalarını sürdürüyorlar. Esentepe, Fevzi Çakmak, Yıldızbağları ve Yenimahalle üzerindeki kanalda yapmış olduğumuz çalışmalarda sona gelindi. Kanal içerisine döşenen büzler yaklaşık iki metre yüksekliğinde ve bu büzler üzerinde 6 şeritli yollar bu bölgeye ve şehrimize hizmet edecek. Daha önceden bu bölgede bulunan kanalın başta koku olmak üzere birçok zararı vardı. Gerçekleştirdiğimiz çalışmalar sonrasında bu tür sorunların önüne geçerek şehrimize yeni bir ana arter kazandırmış olacağız. Çaydaçıra Mahallesi'nden başlayıp yaklaşık 5 bin metre ile Prof. Dr. Necmettin Erbakan Bulvarı'na bağlanarak askeri hastanenin önünden Fethi Sekin Şehir Hastanesi'ne ulaşan bir ana arter yol bu şekilde bitmiş olacak. Ben çalışmaları büyük bir titizlikle gerçekleştiren arkadaşlarımıza teşekkür ediyor, yapılan bu hizmetlerin Elazığ’ımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum.”


Hizmet Kategorisi Park Bahçe Hizmetleriİlgili Müdürlük Park ve Bahçeler Müdürlüğü
   Çağrı Merkezi
(424) 248 47 01
E-BÜLTEN ÜYELİĞİ
@2016 Elazığ Belediyesi