Çağrı Merkezi      (424) 248 47 01   

BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI’INDAN 19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI

18 Mayıs 2020 Pazartesi 18:27 BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI’INDAN 19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 101. yıldönümünde yayımladığı kutlama mesajında, “Milletimizin ve yarınlarımız olan gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, 101 yıl önce Samsun’da milli mücadele ruhu meşalesini yakan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle, minnetle anıyorum.” dedi

Başkan Şerifoğulları mesajında şunları kaydetti:

"101 yıl önce 19 Mayıs’ta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları milli mücadelenin temellerini atarak, bağımsızlık meşalesini yakmışlardır. Bu meşale etrafında birleşen aziz milletimiz ‘Ya istiklal, ya ölüm’ ruhuyla esaret zincirlerini kırarak, bağımsız Türkiye yolculuğunu başlatmışlardır. 19 Mayıs,milletimizin istiklalinin ve istikbalinin bekası uğruna yokluk içinde var olma mücadelesinin temellerinin atıldığı gündür. 

Milletimizin benliğinde yaşayan bu bağımsızlık ruhu, bugünümüzün ve yarınlarımızın aydınlık temellerini oluşturmaktadır. İnanıyorum ki Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bugünü armağan ettiği gençlerimiz, tarihimizden aldıkları ilhamla büyük Türkiye yolculuğumuzu kararlı adımlarla sürdürecektir. 

Milletimizin ve yarınlarımız olan gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, 101 yıl önce Samsun’da milli mücadele ruhu meşalesini yakan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle, minnetle anıyorum.”


Hizmet Kategorisi Genel Hizmetlerİlgili Müdürlük Özel Kalem Müdürlüğü
   Çağrı Merkezi
(424) 248 47 01
E-BÜLTEN ÜYELİĞİ
@2016 Elazığ Belediyesi