Yeni Bulvar Hizmet Vermeye Başladı


Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmazın yerel seçimler öncesi açılacağı müjdesini verdiği Fırat Üniversitesi içerisinden geçen bulvar pazartesi gününden itibaren hizmet vermeye başladı


20.08.2014 17:08
Yazı Boyutu: 11 15 20 24
Yaklaşık 1500 metre uzunluğunda olan bulvarda çalışmalar 1,5 ay öncesinden tamamlanırken, üniversite güvenlik tedbirlerinin alınmasıyla beraber bulvar vatandaşların kullanımına açıldı. Çift gidiş, çift geliş yönlü olarak sürücülerin Çayda Çıra Mahallesi ve Keban Yoluna daha kısa ve zamandan kazanarak trafiğe takılmadan çıkmalarına olanak sağlayan bulvarda hatırlanacağı üzere son kontrolleri, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz bizzat yapmış ve yeni bulvarın hayırlı olmasını dilemişti.
Özellikle şehrin yeni yerleşim yerlerinden olan Çayda Çıra Mahallesi sakinleri bu bulvarı kullanarak Zübeyde Hanım Caddesi’ne daha rahat bir şekilde ulaşırken, Çayda Çıra Kavşağında da yoğunluğun azalması bekleniyor. Sürücülerin olumsuz bir durumla karşılaşmaması adına bulvar üzerinde Elazığ Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü tarafından da bir dizi çalışma yürütülüyor. Bordür taşları trafik kurallarına uygun bir şekilde sürücülerin dikkatini çekecek bir şekilde boyanırken, yine ekipler kırmızı ışık ve sinyalizasyon sisteminin yanı sıra, trafik levhalarıyla da sürücüleri bilgilendiriyorlar.
Bulvar üzerinde ki yol şerit çizgileri de yine Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılırken, Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler de bir yandan bulvarın üniversite tarafında kalan kısmına güvenlik tel örgüsünü çekmeye devam ediyorlar. Önümüzdeki günlerde bulvar üzerinde aydınlatma işlemi içinde ihale çalışmalarının başladığı öğrenildi.
915 defa okundu.

 Kategorideki Diğer Haberler
  » Başkan Yanılmaz’dan Uyarı
  » Eş Zamanlı Çıkan Yangınlara Anında Müdahale Edildi
  » Fen İşleri 50 Derece Sıcaklığa Rağmen Çalışmalarına Devam Ediyor
  » Ücretsiz Alo 188 Cenaze Hattı 8 Araçla Hizmet Veriyor
  » Başkan Yanılmaz: “Muhtarlarımızla Birlikte Çalışıyoruz”
  » Başkan Yanılmaz Elazığ Muhtarlar Dayanışma Derneği’nde
  » İlan ve Reklam Vergisi İçin Son Gün 31 Temmuz
  » Başkan Yanılmaz Nakliyeci Esnafıyla Bir Araya Geldi
  » Başkan Yanılmaz Adalet Bakanlığı Yetkilileri İle Bir Araya Geldi
  » Oto Galericiler Sitesi’ndeki İşyerleri Kiraya Veriliyor
  » Gazi Caddesi'ne Ödüllü Mimari Proje Yarışması
  » Müsteşar Öztürk'ten Elazığ Belediyesi'ne Ziyaret
  » Bakanlık Müsteşarı Öztürk: "Elazığ, Gelişen Ve Değişen Bir Şehir"
  » Asfaltlama Çalışmaları Sürüyor
  » Yapay Buket Tanzimi İlgi Gördü

 Sitemizdeki Yeniliklerden Haberdar olmak İçin Abone Olun
Ad-Soyad:     Eposta: 
          3 Ağustos 2015 - 09:34

Tüm Anketler

Belediyemizin Bosna Hersek Bulvarı'nda Planladığı Peyzaj Düzenlemesini Uygun Buluyormusunuz? Lütfen Öncelikle Projeyi İzlemek İçin Linki Tıklayınız...03-08-2015 09:34

USD          2.7604

EUR          3.0463
Elazığ
30°
3 Ağustos Pazartesi
AnadoluWeb.com