Yeni Bulvar Hizmet Vermeye Başladı


Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmazın yerel seçimler öncesi açılacağı müjdesini verdiği Fırat Üniversitesi içerisinden geçen bulvar pazartesi gününden itibaren hizmet vermeye başladı


20.08.2014 17:08
Yazı Boyutu: 11 15 20 24
Yaklaşık 1500 metre uzunluğunda olan bulvarda çalışmalar 1,5 ay öncesinden tamamlanırken, üniversite güvenlik tedbirlerinin alınmasıyla beraber bulvar vatandaşların kullanımına açıldı. Çift gidiş, çift geliş yönlü olarak sürücülerin Çayda Çıra Mahallesi ve Keban Yoluna daha kısa ve zamandan kazanarak trafiğe takılmadan çıkmalarına olanak sağlayan bulvarda hatırlanacağı üzere son kontrolleri, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz bizzat yapmış ve yeni bulvarın hayırlı olmasını dilemişti.
Özellikle şehrin yeni yerleşim yerlerinden olan Çayda Çıra Mahallesi sakinleri bu bulvarı kullanarak Zübeyde Hanım Caddesi’ne daha rahat bir şekilde ulaşırken, Çayda Çıra Kavşağında da yoğunluğun azalması bekleniyor. Sürücülerin olumsuz bir durumla karşılaşmaması adına bulvar üzerinde Elazığ Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü tarafından da bir dizi çalışma yürütülüyor. Bordür taşları trafik kurallarına uygun bir şekilde sürücülerin dikkatini çekecek bir şekilde boyanırken, yine ekipler kırmızı ışık ve sinyalizasyon sisteminin yanı sıra, trafik levhalarıyla da sürücüleri bilgilendiriyorlar.
Bulvar üzerinde ki yol şerit çizgileri de yine Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılırken, Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler de bir yandan bulvarın üniversite tarafında kalan kısmına güvenlik tel örgüsünü çekmeye devam ediyorlar. Önümüzdeki günlerde bulvar üzerinde aydınlatma işlemi içinde ihale çalışmalarının başladığı öğrenildi.
974 defa okundu.

 Kategorideki Diğer Haberler
  » Zübeyde Hanım Caddesi’inde Asfalt Serimine Başlanıldı
  » Zabıta ve Emniyet Müdürlüğü Ekiplerinden Ortak Denetim
  » Kırklar Mahallesi Baştan Sona Temizlendi
  » Elazığ Belediyesi’nden Miniklere Güvenli Oyun Alanları
  » Başkan Yanılmaz’dan ‘Geçmiş Olsun’ Ziyareti
  » Elazığ Belediyesi’nden Fırınlara Denetim
  » Elazığ Belediyesi E-Devlet Kapsamında
  » Başkan Yanılmaz, Zübeyde Hanım Caddesi’inde İncelemelerde Bulundu
  » Ataşehir Mahallesi’nde Sokaklar Asfaltlanıyor
  » Elazığspor Maçı Nedeniyle Ek Otobüs Seferleri Konuldu
  » Sebze Hali Baştan Sona Yıkandı
  » Zübeyde Hanım Caddesi’nde Çalışmalar Genişletiliyor
  » Kızılay Mahallesi’nde Çalışmalar Sürüyor
  » Sarıçubuk Köyü Asfalt Yola Kavuşuyor
  » Kaldırım İhlali Denetimleri Sürüyor

 Sitemizdeki Yeniliklerden Haberdar olmak İçin Abone Olun
Ad-Soyad:     Eposta: 
          28 Ağustos 2015 - 10:24

Tüm Anketler

Belediyemizin Bosna Hersek Bulvarı'nda Planladığı Peyzaj Düzenlemesini Uygun Buluyormusunuz? Lütfen Öncelikle Projeyi İzlemek İçin Linki Tıklayınız...28-08-2015 10:24

USD          2.9145

EUR          3.2713
Elazığ
26°
28 Ağustos Cuma
AnadoluWeb.com