Yeni Bulvar Hizmet Vermeye Başladı


Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmazın yerel seçimler öncesi açılacağı müjdesini verdiği Fırat Üniversitesi içerisinden geçen bulvar pazartesi gününden itibaren hizmet vermeye başladı


20.08.2014 17:08
Yazı Boyutu: 11 15 20 24
Yaklaşık 1500 metre uzunluğunda olan bulvarda çalışmalar 1,5 ay öncesinden tamamlanırken, üniversite güvenlik tedbirlerinin alınmasıyla beraber bulvar vatandaşların kullanımına açıldı. Çift gidiş, çift geliş yönlü olarak sürücülerin Çayda Çıra Mahallesi ve Keban Yoluna daha kısa ve zamandan kazanarak trafiğe takılmadan çıkmalarına olanak sağlayan bulvarda hatırlanacağı üzere son kontrolleri, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz bizzat yapmış ve yeni bulvarın hayırlı olmasını dilemişti.
Özellikle şehrin yeni yerleşim yerlerinden olan Çayda Çıra Mahallesi sakinleri bu bulvarı kullanarak Zübeyde Hanım Caddesi’ne daha rahat bir şekilde ulaşırken, Çayda Çıra Kavşağında da yoğunluğun azalması bekleniyor. Sürücülerin olumsuz bir durumla karşılaşmaması adına bulvar üzerinde Elazığ Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü tarafından da bir dizi çalışma yürütülüyor. Bordür taşları trafik kurallarına uygun bir şekilde sürücülerin dikkatini çekecek bir şekilde boyanırken, yine ekipler kırmızı ışık ve sinyalizasyon sisteminin yanı sıra, trafik levhalarıyla da sürücüleri bilgilendiriyorlar.
Bulvar üzerinde ki yol şerit çizgileri de yine Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılırken, Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler de bir yandan bulvarın üniversite tarafında kalan kısmına güvenlik tel örgüsünü çekmeye devam ediyorlar. Önümüzdeki günlerde bulvar üzerinde aydınlatma işlemi içinde ihale çalışmalarının başladığı öğrenildi.
780 defa okundu.

 Kategorideki Diğer Haberler
  » Anne Üniversitesi İlk Mezunlarını Verdi
  » Elazığ Belediyesi 23 Nisan Coşkusuna Hazırlanıyor
  » Başkan Yanılmaz:"Hemşehrilerimin Ve Tüm İslam Âleminin Mübarek Üç Aylarını Kutluyorum"
  » Başkan Yanılmaz Şoför Koltuğuna Geçti
  » Fen İşleri Müdürlüğü Baharı Hızlı Karşıladı
  » Elazığ Belediyesi Çözüm Sürecini Masaya Yatırıyor
  » Elazığ'ın Estetik Değeri Artıyor
  » Elazığ Belediyesi'nde Toplu-İş Sözleşmesi İmzalandı
  » İtfaiye Müdürlüğü, İşçileri Bilgilendirdi
  » Şimdi Lale Zamanı
  » Başkan Yardımcıları Vatandaşlara Gülsuyu İkram Etti
  » Emrah Güllü 'Kadına Şiddetin Adı Yok, Acısı Var' Programında
  » Elazığ Belediyesi'nden Lokum Ve Gül Şerbeti İkramı
  » Müftü Güngör, Başkan Yanılmaz'ı Ziyaret Etti
  » Elazığ Belediyesi Temizlik Ekipleri Hummalı Çalıişmalarını Sürdürüyor

 Sitemizdeki Yeniliklerden Haberdar olmak İçin Abone Olun
Ad-Soyad:     Eposta: 
          21 Nisan 2015 - 09:28

Tüm Anketler

Belediyemizin Bosna Hersek Bulvarı'nda Planladığı Peyzaj Düzenlemesini Uygun Buluyormusunuz? Lütfen Öncelikle Projeyi İzlemek İçin Linki Tıklayınız...21-04-2015 09:28

USD          2.7000

EUR          2.9039
Elazığ
12°
21 Nisan Salı
AnadoluWeb.com